יום ראשון, 11 בנובמבר 2018

הסקנדי עשה עלייה

כשאני מסתובבת בחנויות העיצוב אני מגלה שהישראלים אימצו את העיצוב הסקנדינבי- נורדי בידיים פתוחות. משום מה זה נראה לנו מתאים לבתים שלנו. אולי זה קשור לחיבה היתרה לאיקאה, לצבע הלבן והאור החזק של ארצינו. העיצוב הסקנדי דוגל בפשטות אלגנטית, פונקציונליות והכנסת הטבע לבית. על הפשטות הזו ניתן להלביש כמעט כל דבר בעיצוב, מצבעי פסטל ועד שחור. העיצוב הסקנדי גם מתמקד בנוחות החיים בבית. אם בראש שלכם עיצוב סקנדי, תוכלו לזרום עם העצות הבאות:
השתמשו בצבעים ניטרליים או מאותה משפחה. למרות שבעיצוב הסקנדי יש הרבה שימוש בצבע הלבן, מומלץ להוסיף כדגש גם צבע כהה כמו שחור , ירוק או כחול כדי להוסיף דרמה לחדר. ניתן להוסיף את הצבע על קיר, כריות, ריפוד , שטיח או חפץ. 
נצלו כל חלל בבית למטרה מסוימת, אך אל תעמיסו בחפצים או רהיטים כדי ליצור אויר רגועה ומעבר נוח בין החללים.

העיצוב הסקנדי מתמקד בטקסטורות (מרקמים) יותר מאשר בצבעוניות. השתמשו בעץ טבעי כמו אלון, שטיחים מחומרים טבעיים, פרווה, בדים וכמובן צמחים. הוספת צמחים גם מוסיפה צבע לבית וגם מסננת את האויר שלנו. שלבו מרקמים שונים מאותה משפחת צבעים. 
 
הוסיפו אביזרים מחומרים טבעיים כמו: צמר, כותנה, קש, עצים, ענפים, צדפים..
 
תיאורה- העיצוב הנורדי הוא בהיר מטבעו משום שבאיזורים  של נורבגיה ושבדיה רוב השנה קר ומושלג. אצלנו רוב השנה בהיר ומואר מהשמש. לכן חשוב להשתמש באור הטבעי שלנו בפתחים גדולים של החלונות, ואם רוצים כבר לשלב וילונות עשו זאת באמצעות וילונות מבדים רכים ושקופים. השתמשו בתיאורה מגוונת בכל חדר- בתקרה, על הרצפה ועל השולחן.
 
אז אם אתם מאלה שלא אוגרים, ממעטים בחפצים, דוגלים בפשטות אך גם באיכות. תוכלו להשתמש בעצות הנ"ל שנתתי וליצור לכם אוירה חדשה בסביבת חייכם. זכרו שלש מילות מפתח: אור- אויר- אדמה
נתראה
סיסי

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

רשומות פופולריות